esadzony, krzywdzący nas sposób, rozwiązanie jest jedno ? skonsultować się z adwokatem. Będzie to wymagało od nas nakładów pieniężnych, ale to skuteczna metoda obrony. Możemy także liczyć na pomoc adwokata z urzędu, choć wtedy odpada możliwość wyboru osoby, która będzie nas reprezentowała i zbierała argumenty przemawiające na naszą korzyść. Wybór zależy wyłącznie od nas oraz od naszych możliwości. Oczywistością jest jednak fakt, że trzeba dbać o uniknięcie niezasłużonej odpowiedzialności oraz o dobre imię. Kompleksowe usługi adwokata pozwalają lepiej zrozumieć swoje położenie oraz wagę oskarżeń oraz znaleźć najsensowniejszą drogę do ich zaprzeczenia. Sami nie posiadamy dostatecznie dużej wiedzy, aby oprzeć się niezbyt przyjaznej nam sytuacji ? nie wstydźmy się więc pomocy profesjonalisty.
Przyczyny piractwa internetowego
Polskie prawo jest ciągle dość nieudolne jeśli chodzi o internet. Największym problemem jest kwestia piractwa - jest to słabo uregulowane. Organizacje twórców ciągle nawołują do zaostrzenia prawa autorskiego, ZAiKS bardzo liczył na wprowadzenie ACTA. Na szczęście - internautom udało się w porę zareagować i zaprotestować przeciwko tej ustawie. Póki co ściąganie treści jest samo w sobie legalne. Inna kwestia dlaczego ludzie w ogóle to robią? Z powodu braku alternatywy. Póki co serwisy VOD są zbyt mało dostępne, nadal w naszym kraju nie działa Netflix. Większość ludzi chce płacić za treści, ale nie mają ochoty oglądać tego na telewizorze w określonej godzinie, nie chcą tez słuchać muzyki z płyt - mp3 jest zdecydowanie wygodniejsze. Na szczęście jeśli chodzi o muzykę to mamy Spotify i Deezer.
Co to jest paremia prawnicza?
Paremia prawnicza ? krótka sentencja (zasada, maksyma), sformułowana najczęściej przez jurystę będącego uznanym autorytetem prawniczym (z reguły jurystę starożytnego Rzymu), wyrażająca w przystępny sposób fundamentalną zasadę prawną.
Zaletą jest ich uniwersalność, zrozumiałość dla prawników niezależnie od języka ojczystego. Prawnicy współcześnie chętnie sięgają do paremii, stanowią one też częsty element retoryki prawniczej1.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Paremia_prawnicza